تولپار ارائه دهنده راهکار های لجستیک

سیستم پرداخت الکترونیکی چیست؟

سیستم پرداخت الکترونیکی چیست؟

پرداخت آنلاین و ارزهای دیجیتال

قبل از آن که به بیان مشخصات سیستم‌های پرداخت الکترونیکی بپردازیم خوب است اندکی با این سیستم‌ها آشنا شوید. سیستم پرداخت الکترونیکی یا وایر ترنسفر، یک سیستم الکترونیکی نقل و انتقال پول است. سیستم های پرداخت الکترونیکی قدیمی برای انتقال پول از یک بانک به بانک دیگر از شبکه‌ای به نام سوئیفت استفاده می‌کرد. اما اصطلاح وایر ترنسفر هم در موارد دیگری هم استفاده می‌شود و باید توجه کنید که با آن موارد اشتباده نشود. در ادامه به بیان ویژگی‌های این سیستم‌های پرداخت خواهیم پرداخت.

این بخش از مقاله شما را با مهم‌ترین مشخصات پردازشگرهای الکترونیکی آشنا خواهیم کرد.

سرعت بالا

یکی از مشخصات سیستم های پرداخت الکترونیکی سرعت بالای آن‌ها می‌باشد. به همین دلیل است که این سیستم‌های پرداخت بسیار مفید و کاربردی هستند زیرا قادرند نقل و انتقال پول را در مدت زمان یک الی دو روز انجام دهند. البته این مدت زمان برای پرداخت‌های بین المللی اندکی متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی سرعت بالای این سیستم‌های پرداخت، باعث می‌شود که دریافت کننده، مدت زمان زیادی را برای دریافت پول منتظر نماند.

مدت زمان پردازش

تراکنش‌های پرداخت در سیستم های پرداخت الکترونیکی ظرف مدت زمان یک روز تکمیل می‌شود. البته ممکن است چند ساعتی زمان ببرد تا بانک به گیرنده اعلام کند که پول به حساب وی وارد شده است. البته برخی از عملیات‌هایی که توسط کارمندان بانک هم باید انجام شود، نیز قدری زمان بر است. بنابراین هنگامی که برای پرداخت عجله دارید می‌توانید از طریق تماس تلفنی با بانک آن‌ها را مطلع سازید.

امنیت سیستم های پرداخت الکترونیکی

یکی دیگر از مشخصات سیستم های پرداخت الکترونیکی امنیت آن‌ها می‌باشد. به طور کلی نحوه‌ی انتقال پول از طریق سیستم های پرداخت الکترونیکی به این صورت است که ابتدا پول از یک بانک به بانک دیگر انتقال پیدا کرده و سپس به حساب گیرنده وارد می‌شود. بنابریان نیاز به اکانت یا حساب بانکی برای نقل و انتقال پول وجود دارد. به طور کلی این سیستم‌های پرداخت از امنیت بالایی برخوردار هسند و تنها موردی که شما باید مد نظر داشته باشید این است که مشخصات گیرنده را به درستی وارد کنید که با مشکل مواجه نشوید.

چگونه از این سیستم استفاده کنیم؟

رای نقل و انتقال پول با استفاده از سیستم ‌های پرداخت الکترونیکی ، کافیست تراکنش‌های را به بانک مورد نظر خود ارسال کنید. برای این منظور شما نیاز دارید که اطلاعات حساب بانکی دریافت کننده‌ی پول را ارائه دهید، که برای این کار باید یک درخواست به دریافت کننده بدهید. انتقال ارز از خارج به داخل یا برعکس در شرایط تحریم روشهای مختلفی وجود دارد. با استفاده از مجموعه اول پرداخت می‌توانید این انتقالات پول را به راحتی انجام دهید.

 

انتشار : 17 آذر 1399
ارسال دیدگاه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیازعلامت‌گذاری شده‌اند *
دیدگاه ها (0)